Tour Edge producten

Exotics-, Bazooka- en Geomax-golfproducten zijn nu verkrijgbaar in Nederland. Het Amerikaanse PGA topmerk Tour Edge heeft het bedrijf The TeeBox uit Waddinxveen uitgekozen als exclusieve importeur van zijn kwalitatief hoogstaande golf-hardwarelijnen voor de Benelux. Het golfmerk is dankzij kwaliteit, prijsstelling en de filosofie van Tour Edge al 23 jaar een begrip in de Verenigde Staten.

De Tour Edge-golfproducten zijn daarmee eindelijk verkrijgbaar in Nederland, België en Luxemburg. En dat werd tijd, want in de Verenigde Staten hebben veel golfers in het 23-jarig bestaan van Tour Edge een duidelijke keuze gemaakt voor het golfmerk. Tour Edge kon daardoor uitgroeien tot een top tien speler op de Amerikaanse golfmarkt.

Lees meer

Golfer Richard Sterne eindzege op zak

Hoewel het nieuwe seizoen op de Europese Tour slechts enkele weken oud is, heeft Richard Sterne al de tweede eindzege van deze jaargang op zak.

Zondag steeg hij met een foutloze slotronde van de gedeelde elfde naar de gedeelde eerste plaats op het Zuid-Afrikaanse Open. In een play-off pakte hij vervolgens de zege.

Wil Besseling werd gedeeld 65ste. De Zuid-Afrikaan Sterne voelt zich duidelijk prettig in zijn geboorteland. Vorige week won hij het Alfred Dunhill Championship in Mpumalanga en in januari van dit jaar greep hij de hoofdprijs bij het Joburg Open in Johannesburg.

Lees meer

Golfer Lee Westwood aan de leiding

Lee Westwood gaat na de derde dag van het Zuid-Afrikaans Open aan de leiding. Met een foutloze ronde van 68 (-4) stak hij in Paarl Michael Lorenzo-Vera (72) voorbij: -14 tegen -12. Lorenzo-Vera deelt de tweede plek met Gareth Maybin. De beste ronde van de dag kwam op naam van Bernd Wiesberger. Met een eagle, zes birdies en een bogey kwam de golfer uit Oostenrijk uit op 65. Het leverde hem de voorlopige zevende plaats (-10) op. Wil Besseling verspeelde op zijn eerste hole drie slagen. Op de tiende had hij met vier birdies de schade al meer dan hersteld, maar hij liet nog twee bogeys noteren. Hij kwam ermee op par (64ste).

Wil Besseling door in Open Z-Afrikaanse golfkampioenschappen

Golfnieuws: Alleen Wil Besseling door in Zuid-Afrika Slechts één van de drie Nederlandse deelnemers aan de Open Zuid-Afrikaanse golfkampioenschappen in Paarl heeft de cut gehaald. Wil Besseling klom vrijdag met een ronde van 68 (-4) van de 123ste naar de 64ste plaats. Inder van Weerelt en Taco Remkes overleefden de schifting niet.

Michael Lorenzo Vera (Fra) gaat met een totaal van 132 (-12) aan kop. Golf: alleen Wil Besseling door in Zuid-Afrika Slechts één van de drie Nederlandse deelnemers aan de Open Zuid-Afrikaanse golfkampioenschappen in Paarl heeft de cut gehaald. Wil Besseling klom vrijdag met een ronde van 68 (-4) van de 123ste naar de 64ste plaats.

Inder van Weerelt en Taco Remkes overleefden de schifting niet. Michael Lorenzo Vera (Fra) gaat met een totaal van 132 (-12) aan kop.

Golf Zuid-Afrikaanse Open

 De drie Nederlanders in het Zuid-Afrikaanse Open zijn na de eerste ronde terug te vinden in de achterhoede van het klassement. Op de door Jack Nicklaus ontworpen baan gaat Fabrizio Zanotti uit Paraguay aan de leiding. De omstandigheden zijn vergelijkbaar als in mijn geboorteland, alleen is het nu een stukje warmer daar’’aldus een gelukkig Zanotti die opende met een 64(-8).

Op de tweede plaats volgt de Zweed Oskar Henningsson met -7. Rory Sabbatini is gedeeld derde met -6, en Ernie Els gedeeld 11de met een degelijke 67. De drie jonge Nederlanders op de European Tour moeten morgen ‘laag’ gaan om er ook in het weekend bij te zijn. Voorlopig is Wil Besseling de hoogst genoteerde speler in het klassement na een openingsronde in 75 slagen.

Lees meer

Alfred Dunhill Championship

Golfnieuws deze week. Er zullen drie Nederlanders in het Alfred Dunhill Championship spelen, te weten Wil Besseling, Inder van Weerelt en Taco Remkes. Remkes heeft al een wedstirjd kunnen spelen op de Europese Tour, maar voor Besseling en Van Weerelt wordt het hun eerste European Tour toernooi van het nieuwe seizoen.

De wedstrijd wordt bijna in het oerwoud gespeeld. De Leopard Creek Country Club ligt daar tegenaan en dat is te merken aan de hoeveelheid dieren die op de baan zelf te zien zijn. Even een bal oppakken in een van de waterhindernissen zal met voorzichtigheid gedaan moeten worden. Een ontmoeting met een krokodil of nijlpaard is niet ondenkbaar.

Lees meer

Kleine kans op TV live beelden golf

Golfnieuws: De kans dat ook in 2009 nog livebeelden van de Europese Tour via Sport1 te zien zijn, is uiterst klein. Uitgerekend in het jaar dat niet minder dan zes Nederlanders op het hoogste Europese niveau actief zullen zijn, lijkt Sport1 de golffan in de steek te gaan laten. De andere rechthebbenden zijn niet op het bod van de betaalzender ingegaan, en de afdeling PR en Communicatie van Sport1, erkent dat de partijen er vooralsnog niet uitgekomen zijn.

Lees meer

Verbeter je Golf Handicap

Verbeter je Golf Handicap, een onmisbaar boek voor iedereen die zijn spel wil verbeteren! Ondanks het sterk verbeterde golfonderricht van de laatste jaren, lukt het veel golfers niet hun spel op een hoger plan te krijgen. Volgens Nick Wright komt dit simpelweg omdat mensen niet effectief oefenen en geen vastomlijnd doel hebben.

Lees meer

Golfer Richard Kind bij Golf Team Holland

Richard Kind is toegevoegd aan de spelerslijst van Golf Team Holland. De amateur zal volgend jaar zijn debuut maken als professional. Kind is de vijfde speler die gesteund zal worden door Golf Team Holland, Inder van Weereld, Joost Luiten, Wil Besseling en Marjet van der Graaff gingen hem eerder al voor. Kind eindigde eerder dit seizoen als tweede in het sterk bezette Europees Kampioenschap, tevens eindigde de 23-jarige speler als zevende in het WK in Australië met het Nederlandse team. De jonge speler zal aan het begin van zijn carrière aangewezen zijn op de EPD Tour. Joost Luiten, Taco Remkes en Wil Besseling bewandelden dezelfde weg. Zij promoveerden alle drie naar de Europese Tour.

Nieuwe golfschoen

Marktleider lanceert innovatieve nieuwe schoen: ultieme stabiliteit, ultiem comfort. FootJoy, the #1 Shoe and Glove in Golf, kondigt de lancering van de gloednieuwe (‘Synergy') schoenenrange aan, die in 2009 op de markt komt. De nieuwe serie schoenen, ontworpen om de grootst mogelijke stabiliteit ooit te leveren, is een welkome aanvulling op de indrukwekkende FootJoy collectie.

SYNRG zal het prestatievermogen van golfschoenen op een nieuw level brengen door gebruik te maken van het exclusieve Tri-lateral Stability Frame , gecombineerd met een geperforeerd, ondersteunend middenstuk, dat de voet omhuld en zorgt voor een stabiele ondergrond tijdens het spel. SYNRG is de meest stabiele schoen die FootJoy ooit geproduceerd heeft en is ontworpen en ontwikkeld voor golfers die zoeken naar maximale steun en een solide basis.

De bovenschoen is specifiek ontwikkeld om de stabiliteit van de SYNRG zo groot mogelijk te maken. Rond de enkel en onder de tong is gebruik gemaakt van Memory foam, wat zorgt voor een comfortabele pasvorm en tegelijkertijd ook veel meer ondersteuning en stabiliteit in de beweging geeft. De versteviging van de binnenschoen wordt bereikt door de HeelLoc zone onder de hiel, met een PU Fit-bed. Door deze zone wordt wrijving tot een absoluut minimum beperkt en blijft de voet tijdens de swing gefixeerd.

Lees meer